Cafe Majada
Facebook
Sprache:Deutsch

Co ste vždy o nás chceli vediet?


Preco sme zacali s distribúciou kávy?
Ked sa chcete previezt vlakom, nemusíte hned kupovat celé železnice. Tohoto názoru sme aj my, ale najprv sme museli zistit, že nie je jednoduché dostat sa ku káve, akú sme si predstavovali. Ak si raz zvyknete na vysokú kvalitu, už sa nechcete vrátit ku tým bežne ponúkaným. A preto sme sa rozhodli distribuovat kávu, lebo kávu milujeme a vidíme, že mnohí ludia bez svojej dennej šálky kávy nemôžu byt. Preco by však všetci nemohli mat možnost vychutnat si vysokokvalitnú kávu.

Foto: Maria del Pilar Ruiz

Preco práve káva Majada?
Odpoved na túto otázku sa stala našim sloganom - pretože veríme v perfektnú kávu!

Našim domovom je vinárska oblast, priamo na Neziderskom jazere. Ako pri víne, aj pri káve záleží od viacerých kritéri, ako je výsadba, spracovanie a pod. Priemyselné a hromadné riešenia, podobne ako v prípade vína, nie sú aplikovatelné pri individuálnych požiadavkách.

Ako vieme, že káva Majada je perfektná?
Pretože sme ochutnali, testovali a porovnávali nespocetné množstvo druhov a znaciek káv! A aj príbeh je velmi dôležitý.

Kaffeekirschen

Aký príbeh? Môže mat káva príbeh?
Samozrejme! A ten príbeh je celkom dlhý... Samotnej histórii kávy venujem pravdepodobne samostatnú kapitolu.Samotný príbeh kávy Majada je pekný v tom, že berie ohlad na ludí a prírodu, pretože len tak môže vzniknút dobrý a hodnotný produkt. Kto pomyslí na rôznorodé procesy, ktoré je nutné absolvovat, od sadenicky kávovníka až po jeho plody, ktorých plnú arómu si napokon vychutnávate v šálke.Existujú dokonca cestovné kancelárie, ktoré usporadúvajú kávové zájazdy. Na týchto cestách možno spoznat najrozmanitejšie spôsoby pestovania a spracovania kávy, ako aj absolvovat hojnú degustáciu. Tu možno spoznat, že stúpajúcou kvalitou stúpa aj pocet ludí zapojených do spracovania. Z toho dôvodu nenájdete kávu vysokej kvality v diskontných retazcoch. Ak si chcete vychutnat naozaj kvalitnú kávu, na cenovom rozdiele až tak nezáleží.

Cup of Excellence

Ako môžeme vediet, co je v našom balení?
Odkial naša káva pochádza?

Pri našej káve to vieme velmi presne. Vieme, že ludia, ktorí v El Salvador produkujú kávu, to robia s láskou a velkou starostlivostou. Každý z našich druhov kávy má jasný pôvod a pochádza z istej konkrétnej plantáže. Všetky tieto plantáže sú certifikované organizáciou „Rainforest Aliance“. Dalšia organizácia „Aliance for Coffee Excellence“ hodnotí prostredníctvom medzinárodnej poroty najlepšie kávy sveta a udeluje rocne cenu „Cup of Excellence“ plantážam s najlepšími výsledkami. Dve z našich dodávatelských plantáží získali toto ocenenie už niekolkokrát. Tak máme istotu, že zber kávových bobúl, ktorých selekcia prebieha skutocne rucne, jej dalšie spracovanie ako aj praženie, prebieha v rukách skutocných profesionálov. Znalcov, ktorí vždy presne vedia, co cinia. Týmito medzinárodnými oceneniami dosiahnu farmári vyššie ceny ako pri bežných Fairtrade - tarifách, co je opät v prospech ludí, ktorí sa tejto cinnosti venujú.
 

Na týchto kávových plantážach sa pestujú aj ostatné rastliny, ktoré prinášajú užitocné plody. Medzi vysokými stromami, medzi ktorými sa nachádzajú ovocné stromy (pomarancovníky, banánovníky, avokádovníky) rastú kávovníkové kríky, ale aj bylinky a rôzne druhy zeleniny.Vcely, motýle a rôzne iné druhy hmyzu opelujú všetky druhy kvetov. Táto flóra dáva životný priestor všetkým živocíšnym druhom, ktoré sú užitocné ako ochrana pred škodcami, co umožnuje vylúcit nasadenie pesticídov, co v prípade bežných monokultúr nie je možné. Tento fakt ocenujú nie len ludia, pracujúci na plantážach. Najväcší prínos to má pre nás - spotrebitelov.

El Ataco

Co nevieme?
Nevieme, ako sikávu pripravíte do šálky a na to nemáme vplyv. Tento posledný krok je však nesmierne dôležitý. Avšak v tejto oblasti Vám vieme dat niekolko tipov a sme pripravení Vám poradit.

Jana Valentini

Z tohoto dôvodu ponúkame aj automaty na prípravu kávy. Naša ponuka je zameraná na tie prístroje, ktoré sa u nás a v našom okruhu známych osvedcili a o ktorých kvalite sme sa mohli presvedcit.

A kto sme my?
Sme vášniví milovníci kávy, ktorí sa v roku 2015 rozhodli distribuovat kávu znacky Majada. Túto kávu distribuujeme exkluzívne v Rakúsku, Nemecku a Švajciarsku a radi obslúžime aj zákazníkov na Slovensku.

Konkrétne o nás?
Sme rodina!

Jana Valentini - majitelka a autorka myšlienky, distribuovat jedinecnú a výnimocnú kávu.

Peter Valentini - môj manžel, ktorý ma podporuje, dlhorocne pôsobiaci ako manažér s bohatými obchodnými skúsenostami z celého sveta.

Lukas a Laura - naše dve fantastické deti, ktoré už v ich škôlkarskom veku pri rodinných stretnutiach predvádzajú svoje baristické kvality a s radostou pripravujú šálky kávy.

Náš Arthur - neodmyslitelná podpora v mnohých oblastiach. Všetkým by sme Vám priali takého Arthura.

Som presvedcená, že nie len náš tým, ale aj pocet spokojných vychutnávacov kávy bude v budúcnosti rást.

 

 

Dúfam, že Vás coskoro budem môct privítat medzi presvedcenými milovníkmi kávy Majada,
Vaša
Jana Valentini

Nach oben